پروژه های شاخص

پرده برقی چیست؟

پرده های برقی را می توان بر اساس فاکتورهای مختلفی دسته بندی نمود. به عنوان مثال، بر اساس نحوه باز و بسته شدن آنها می توان به گروه های زیر اشاره نمود:

پرده بالارو

همان طور که از نام این نوع پرده مشخص است، با استفاده از ریموت می توان به پرده فرمان داد تا از پایین ترین نقطه به سمت بالا حرکت نموده و جمع شود. این نوع پرده برقی بیشتر در محیط های اداری و تجاری و منازل با دکوراسیون مدرن کاربرد دارد.

پرده از کنار جمع شو

نوع بسیار رایج و پرطرفدار پرده برقی که با پرده های موجود در منازل ایرانی بسیار تناسب دارد، پرده کنار جمع شو می باشد. پس از ارسال فرمان توسط ریموت به موتور، پرده از یک طرف بدون آسیب وارد شدن به ظاهر پرده جمع میشود.

پرده سایبانی

پرده برقی سایبانی از نمونه های کاربری برای فروشگاه ها، مغازه ها می باشد که البته می توان از آنها به عنوان پارکینگ در حیاط منزل نیز استفاده نمود. این نوع پرده بر اساس جنس پوشش پرده در انواع مختلفی تقسیم بندی میشود که پرده های برزنتی و پی وی سی بیشترین کاربرد را دارند.

زیپ پرده و شید پرده برقی چیست ؟

در حالت کلی شید رول یا همان پرده برقی به صورت عمودی نصب می شود. شید پرده ها محدود به قاب پنجره ساختمان است. این پرده برقی ها به طور جداگانه و مستقل از پنجره نسبت به یکدیگر فعالیت می کند.

شید پرده ها غالبا در چارچوب پنجره نصب و اجرا میشود که برای رسیدن به نور بیرون حتما باید شید پرده را به صورت عمودی جابجا کرد. شید رول ها بر خلاف پرده هایی که از سقف و گاها زیر آرک آویزان میشوند روی پنجره و داخل کادر پنجره نصب می گردد.

طراحی خاص شید پرده ها حس فضای محیطی مدرن و مینیمال را به شما می دهد.

تکنولوژی به کار رفته در شید پرده ها که توسط سایه بام تولید و اجرا می شود به گونه ای است که می توان به صورت دستی و یا با استفاده از موتورهای توبولار بالا و پایین شوند.

این کار عموما وجه تمایز بینظیری نسبت به پرده های عادی دارد. در شید رول ها از مکانیزم کابل در دو طرف پرده بکار گرفته شده تا پرده حالت صاف و بدون خمیدگی را به خود داشته باشد.

شید رول ها از بالا و پایین محدود به رول هستند و از این رو نام آن را شید رول هم گاها خطاب میکنند.

مکانیزم حرکتی پرده برقی چگونه است؟

مکانیزم حرکتی شید رول بسیار زیبا و کارآمد است. شید رول عموما با استفاده از موتور برقی توبولار راه اندازی و نصب می‎شود.

به این صورت که برای بالا و پایین نگاه داشتن این پرده‎ها می‎توان به صورت دستی و یا برقی این کار را انجام داد.

از مزیت های پرده برقی سایه بام می‎توان به یکدست بودن، تنوع در نوع پرده، برقی بودن، سبک و کم جا و بسیار مزیت دیگر به آن اشاره کرد. شید رول یا همان پرده برقی برای فضاهایی نظیر: اتاق خواب، اتاق اداری، اتاق جلسات و … استفاده کرد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.