پروژه های شاخص
مسکونی

پرگولا

در این بخش هدف ما آشنایی بیشتر شما عزیزان با انواع سقف های متحرک (پرگولا )میباشد.با ما همراه باشید.

سقف متحرک پرگولا، تلفیقی از دنیای چوب و عناصر طبیعت با فلز و پارچه است و انواع مختلفی از این محصول طراحی و اجرا شده است. پروفیل های سازه پرگولا نیاز به محاسبات حرفه ای داشته و استفاده از مصالح سنگ و چوب این مدل سقف ها را زیباتر خواهند کرد.

سقف متحرک پرگولا چیست؟

پرگولا از گذشته تا به امروز ارزش خود را حفظ کرده است. برخی از افراد سقف های پرگولا را همان کپر می شناسند. سازه هایی که با الگوبرداری از طبیعت اجرا شده اند. باغ های سقفی آویزان بسیار زیبا که احتمالاً یکی از عجیب ترین سبک هایی است که این روزها برای سقف های متحرک اجرا می شود.
سقف متحرک پرگولا نمونه های تکامل یافته از سقف های جمع شونده هستند. در ساختن این مدل از سقف ها از تکنولوژی های مدرن استفاده شده است به طوری که از سازه های بتنی و گاه چوب و سایر عناصر طبیعت هنوز هم در آن به چشم می خورد.

 

انواع سقف پرگولا 

سقف متحرک پرگولا معمولاً در سه نوع کلی طراحی و اجرا می شود که عبارت است از چوبی، فلزی و پارچه است.
سقف پرگولای چوبی به شکلی است که ستون ها در طرح سازه ها در بخش جلو قرار می گیرد و سقف نیز به صورت یک دست با شیب کم اجرا می شود.

این مدل از سقف ها به سادگی تغییر می کنند و از نظر استحکام در شرایط خوبی قرار دارند. این مدل از سقف ها برای تراس ها و حیات خلوت گزینه بسیار خوبی است .
نوع دیگر سقف پرگولا، فلزی است که دارای ستون های فولادی یک دست بوده که جلوی سقف قرار می گیرد و انتهای سازه به دیوار بسته می شوند.

این مدل از سقف ها از استحکام زیادی برخوردار هستند و برای پاسیوها بهترین گزینه محسوب می شوند. وزن این مدل بسیار سبک است.
نوع آخر نیز پارچه ای است که برای استخر مناسب است و همینطور برای کافی شاپ ها استفاده می شود. سقف متحرک پرگولا پارچه ای با ریموت کنترل بسته می شود می شود و البته مدل های دستی آن نیز موجود است.

 

سقف پرگولا مناسب رستوران

استفاده از سقف متحرک پرگولا برای رستوران ها و کافی شاپ ها بی نظیر است. در واقع سلیقه بسیاری از مردم به صورتی است که دوست دارند در فضایی استراحت و صرف غذا داشته باشند که عناصر طبیعت در آن رویت شود این مدل از سقف ها هم از نظر زیبایی شرایط مناسبی دارند.

در صورتی که بارندگی و آفتاب شدید وجود نداشته باشد، سقف متحرک می تواند یک گزینه بی نظیر برای استفاده از نور و هوای طبیعی باشد.
سازه سبکی که برای این محصول استفاده می شود سبب می شود تا یکی از بهترین گزینه های ترکیبی از مدرنیته و نوستالژی را به نمایش بگذارد.

 

دکوراسیون بالکن یا روف گاردن با سقف پرگولا

استفاده از مدل های چوبی و پارچه ای سقف متحرک پرگولا، برای بالکن و همینطور روف گاردن ها بسیار مناسب است. به طور کلی این مدل از سقف ها دارای وضعیت استحکام بالایی هستند و در عین سادگی جذابیت بی نظیری دارند. استفاده از عناصر چوب برای روف گاردن سبب ایجاد فضایی بکر می شود.

 

تفاوت سقف پرگولا و آلاچیق 

آلاچیق ها سازه های ثابتی هستند که در یک محیط اجرا می شوند.

اما سقف متحرک پرگولا معمولاً دارای نیروی محرکه ای هستند که در دو وضعیت اتومات و دستی طراحی می شوند. مدل های اتومات آن به واسطه موتورهای مخصوص کار می کند و از سوی دیگر دارای یک ریموت کنترل مخصوص هستند که سبب باز و بسته شدن سقف ها به صورت کامل می شود. در مدل های دستی نیز بر اساس نوع مدلی که استفاده می شود از تلاش دست برای باز و بسته کردن استفاده می شود.