پروژه های شاخص

بررسی نقاط ضعف سقف متحرک ارزان

سیستم حرکتی سقف از اجزای زیادی از جمله موتور، رسیور، ریموت، باکس موتور، تسمه، چرخها، آپاراتوس‌ها و ……. تشکیل شده. استفاده از انواع ارزان هرکدام از این اجزا عواقب نامطلوبی به همراه دارد که برای مثال به بعضی از آنها اشاره خواهیم کرد.

1-موتور:

استفاده از موتور نامرغوب و ارزان شاید جبران پذیرترین قست باشد، زیرا بعد از آگاه شدن به کیفیت نامطلوب آن به راحتی قابل عویض است. موتورهای ارزان بعضا باعث ایجا ضعف در حرکت سیستم میشوند. از موارد اختلال آنها میتوان به حرکت با توقف‌های پی در پی (سکته‌دار حرکت کردن)، داغ کردن سریع موتور و عدم حرکت مجدد آن، صدای گوشخراش و …. اشاره کرد.

2-رسیور:

سنسورهای فرمان دهنده به موتور انواع بسیاری با قیمت‌های متنوعی دارند، رسیورها اولین پله دریافت کننده برق در سیستمهای سقف متحرک هستند که با انتخاب نوع نامرغوب آنها خطر انتقال آسیب ناشی از اختلالات برق به سیستم و الالخصوص موتور بسیار افزایش میابد.

3-باکس موتور:

تنها و تنها در سیستم‍های سقف متحرک مرغوب از باکس موتور استفاده میگردد. آن‌ها محفظه‌هایی هستند که علاوه بر حفاظت از موتور با خاصیتی مشابه گیربکس خودرو طراحی شده‌اند و بوایطه کم کردن فشار وارده به موتور نیز باعث افزایش عمر مفید آن میشوند.

در سیستمهای سقف متحرک ارزان موتور داخل یک شافت قرار گرفته و نیرو بوسیله شافت انتقال میابد که علاوه بر وارد شدن فشار زیاد به موتور و کاسته شدن از عمر مفید آن، در این حالت بواسطه تامین نشدن تهویه مناسب، موتور در هنگام تحرک داغ کرده و احتمال آسیب دیدن آن بالا میرود.

4-آپاراتوس‌ها:

آپاراتوس تنها در سیستم‌های مرغوب استفاده میشوند. قطعاتی هستند با دو طراحی متفاوت، یکی در ابتدای ریل و دیگری در انتهای ریل قرار میگیرد. به صورت کلی آپاراتوسها شرایط اییجاد کشش غشاء تا حداکثر ممکن را فراهم می‌آورند.

در سیستم های سقف متحرک ارزان قیمت و عمده سیستمهای ترکیه‌ای به جای استفاده از آپاراتوس از یک هندسه هزار خاری از جنس پلاستیک فشرده بهره میبرند که بعد از مدتی دچار پوسیدگی و شکستگی میشود و توانایی ایجاد کشش حداکثری در سیستم را ندارد. با این صورت غشاء سقف کامل کشیده نشد و در قسمت آب بندی دچار ضعف میگردد.

5-تسمه:

نیروی موتور در نهایت به تسمه منتقل میشود و با حرکت تسمه چرخهای متصل به آن و سپس کل سقف به حرکت در می‌آید. در انواع سقف های ارزان یا از تسمه های نامرغوب که عمر وتاهی دارند، و یا از کابل برای رکت چرخها استفادهه میشود. که هر دو  مورد هم با صدای آزاردهنده در هنگام حرکت و هم طول عمر کوتاه همراه است. ضعف در این قسمت باعث حرکت نا متقارن در دو طرف دهانه سقف می گردد.

6-چرخها:

انواع بسیار مختلفی دارند با قیمتهای بسیار متنوع، که در سقفهای مرغوب از جنس‌های پلی‌آمید و نوع 8چرخی بلبرینگی آن ها استفاده میشود تا طی سالیان سال چرخها بی صدا و روان به حرکت خود ادامه دهند. در نمونه های ارزان قیمت معمولا از چرخهای پلاستیک فشرده ساده استفاده میشود که صدای گوش خراش و عمر مفید کوتاهی درند و از روانی حرکت سیستم به شدت میکاهند.

شرکت پرگولا برتر با سابقه درخشان در پروژها بسیار فراوان در خدمت شما عزیزان میباشد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.