پروژه های شاخص

دلایل و قابلیت های استفاده از پرگولا چیست ؟

دلایل استفاده از پرگولا

شاید بتوان در یک تقسیم بندی کلی پرگولا را در گروه آلاچیق ها قرار داد، اما در حقیقت این دو سازه با هم متفاوت هستند. پرگولا سازه ای است با سقف ارسی مانند و سوراخ داراست که به عنوان ورودی باغ ها، محوطه سازی، مکانی دنج برای نشستن و مسیر تردد استفاده می شود. امروزه پرگولاهای بسیار زیبا و ویژه ای با موادی مانند چوب، فایبر گلاس، آلومینیوم و … ساخته می شود که علاوه بر موارد استفاده آن که بیان شد قابل استفاده در بام خانه ها نیز می باشند.  اینکه از کدام یک از این مصالح استفاده شود به سلیقه و خواست افراد و همچنین شرایط آب و هوایی و محیطی بستگی دارد. به عنوان مثال استفاده از نوع چوبی این سازه در شرایط آب و هوایی شمال کشور و مناطق پرباران گزینه بسیار مناسبی نیست.

پرگولا چیست ؟؟؟

مصالح و مواد اولیه برای ساخت پرگولا چیست؟

این سازه ها را می توانید به صورت آماده و همچنین سفارشی تهیه نمائید. مصالح مورد استفاده برای ساخت پرگولاها چوب، فلز و وینیل می باشد که در ادامه مطلب پرگولا چیست؟هر کدام را توضیح می دهیم.

چوب : به کارگیری چوب به عنوان متریالی کلاسیک برای ساخت پرگولا فضا را به یک فضای طبیعی وایده آل تبدیل می نماید. چوب ها و محصولات فراوری شده مانند ترموود ها در واقع سرمایه گذاری بسیار مناسبی از لحاظ توان مقاومتی و زیبایی منحصر به فرد سازه ها هستند. ترموددها محصولاتی هستند با پایداری بسیار بالا در برابر نفوذ رطوبت، تاب برداشتن سطوح، حمله حشرات و نفوذ موریانه ها!!!

فلز : یکی از امروزی ترین و بهترین مصالح در ساخت پرگولا فلزات مشبک و آماده است. به سبب اینکه فلزات گرایش به ابعاد مینیمال دارند گزینه ای مناسب برای ساخت در فضاهای مدرن هستند. این مدل از پرگولا از نظر هزینه مقرون به صرفه است. اینکه از چه نوع مصالحی برای ساخت پرگولا استفاده شود بیشتر از هر چیزی از سلیقه و خواست افراد تاثیر می پذیرد. چنانچه افراد در ساخت پرگولا مقاومت و استحکام را در اولویت قرار دهند فلز گزینه مناسبی است، اما آنچه که دلیل بر تردید در استفاده از این متریال است قابلیت زنگ زدگی آن است که در این رابطه استفاده از رنگ و محصولات ضد زنگ توصیه می شود.

وینیل :  وینیل از جنس پلاستیک و پی وی سی می باشد و برای افرادی که دوستدار محیطی رنگی هستند گزینه مناسبی است. این محصول دارای توان مقاومتی بالایی است اما همانند چوب و ترموود زیبایی و لوکس بودن آنچنانی ندارد. چنانچه از نوع قطور و باضخامت آن استفاده شود سازه ایجاد شده توام مقاومتی بسیار بالایی دارد واز به وجود آمدن معضلاتی که دیگر متریال ها مانند چوب و فلز ایجاد می نمایند ممانعت می کند. سازه های ایجاد شده با استفاده از این محصول به تعمیر و نگهداری زیادی نیاز ندارد.

مکان مناسب برای نصب پرگولا چیست؟

آنچه که در زمان طراحی این سازه ها باید مورد توجه قرار داد، انتخاب مکان مناسب برای نصب و اجرا است. اطراف استخرها، آب نمای باغ ها، ورودی ویلا ها و … مکان هایی هستند که برای قراردادن این سازه ها پیشنهاد می شود. در طراحی این سازه ها باید به دنج بودن و راحتی آن  برای استراحت و نشستن توجه نمود. یکی از بهترین نقاط برای استفاده از پرگولا مکان هایی است که برای دورهمی ها و مهمانی های عصرگاهی یا شبانه در نظر گرفته می شود مانند باغ های بزگ و کنار استخرها!!!

شاید برای شما هم سوال باشد که  برای مکان هایی مانند آپارتمان ها می توان از این سازه استفاده نمود؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت امروزه در مدل سازی مربوط به بام آپارتمان های نوین، مکانی را برای ایجاد یک پرگولای زیبا و مقاوم در نظر می گیرند. از دیگر مکان های مناسب برای قرار دادن پرگولاها می توان شهربازی ها، پارک ها، روف گاردن، فضاهای سبز و …. را نام برد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.