پروژه های شاخص

طراحی پوشش سقف تراس گاردن

یک پوشش مناسب برای سقف تراس یا پاسیو می تواند تجربه زندگی و لذت بردن از فضای باز را افزایش دهد. برای ایجاد هر سازه اصلی در فضای باز در ابتدا باید از یک متخصص مشورت گرفته و با قوانین محلی خود آشنا باشید.

در ادامه این مقاله قصد داریم با بیان یکسری ملاحظات و ایده ها قبل از برنامه ریزی، طراحی و ساخت پوشش سقف تراس، دید شما را در این زمینه گسترده تر نماییم.

ایده های متنوع برای پوشش سقف تراس گاردن

نکات کلیدی قبل از اجرای پوشش سقف

  • بودجه
  • سبک معماری خانه
  • محل قرارگیری تراس
  • اندازه و مقیاس تراس و سقف مورد نظر
  • جهت تراس ( سمت خورشید، غرب یا جهت سرد شمال)
  • المان ها و مصالح مورد نیاز

ایده های طراحی پوشش سقف تراس

طراحی مدرن

ساخت پوشش سقف از یک ماده پلی استایرن در فضای باز عملکرد خوبی خواهد داشت. همانطور که در نمونه می بینید، قطعات چوبی سقف به خوبی به دیوار خانه متصل شده و هیچگونه درزی میان آن ها مشاهده نمیشود. بر روی سقف یک ورقه ضد آب قرار داده شده است تا در باران و سرما دوام پیدا کند.

ایده های متنوع برای پوشش سقف تراس

سایه بان پارچه ای

تهیه سایه بان های پارچه ای مناسب و مقاوم می تواند ایده دیگری برای ایجاد سقف در تراس باشد. برای اینکار لازم است یکسری ستون در کناره های تراس خود برپا کرده تا بتوانید سایه بان ها را مستقر سازید.

طراحی پوشش سقف تراس گاردن

طراحی روستیک

سبک طراحی روستیک که الهام گرفته از طبیعت است، می تواند در  محوطه سازی فضای باز بسیار تاثیر گذار باشد. طراحی پرگولای چوبی و نصب یک آویز روشنایی روستیک جلوه دلخواه شما را رقم خواهد زد. همچنین کاشت گیاهان رونده مسلما فضای دنج و آرامش بخشی در تراس پدید می آورد.

طراحی پوشش سقف تراس گاردن

طراحی صنعتی سقف تراس

ساخت یک قالب فولادی برای ورقه های شیروانی ایده ای مناسب برای خانه هایی مدرن با نمای سنگی و سیمانی است. همچنین مقاومت خوبی در برابر گرما و باران خواهد داشت.

طراحی پوشش سقف تراس گاردن

ترکیب چوب و سنگ

ستون ها و دیواره های سنگی ترکیب مناسبی با سقف چوبی رقم می زنند. همانطور که در نمونه مشاهده می کنید ستون ها و طاق ها از سنگ ساخته شده اند و کف پوش آجری این طرح را تکمیل ساخته است.

طراحی پوشش سقف تراس گاردن

ساخت پرگولا به عنوان سقف تراس

آلاچیق یا پرگولا یک گزینه فوق العاده در محوطه سازی و ایجاد سقف در فضای تراس خواهند بود. پرگولا با توجه به ابعاد، نیاز و بودجه شما با طرح ها و المان های مختلفی پیاده سازی می شود.

طراحی پوشش سقف تراس گاردن

طراحی مدرن صنعتی ورودی تراس

ساخت دیوار های چوبی در قسمت ورودی تراس و خانه طرحی خلاقانه برای محوطه سازی فضای تراس شماست. سقف پلاستیکی شما را از گزند باران در امان نگه داشته و نور خورشید را نیز فیلتر می کند.

طراحی پوشش سقف تراس گاردن

سقف حصیری

ساخت یک چهارچوب فلزی برای تراس اولین قدم در ایجاد سقف است. پوشش روی چهارچوب می تواند المان های مختلفی( چوب، پلاستیک، پارچه و … ) را شامل شود. در نمونه خلاقانه فوق از حصیر به عنوان پوشش سقف استفاده شده است.

طراحی پوشش سقف تراس گاردن

طراحی آلاچیق در فضای تراس

ساخت آلاچیق با دیواره های باز و سقف شیبدار طرحی جذاب و محیطی دنج را رقم خواهد زد. با توجه به فضا و بودجه می توان دو آلاچیق متصل ایجاد کرده و یک قسمت را به نشیمن و قسمت دیگر را مختص آشپزی در فضای باز قرار داد.

طراحی پوشش سقف تراس گاردن

در متن بالا نکات اولیه و ایده های متنوعی از طراحی سقف در تراس گاردن و پاسیو را مطالعه کردید. وجود سقف مسلما آرامش و راحتی زیادی در فضای باز برای شما رقم خواهد زد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.